Distanční výuka ,,Pálení čarodějnic“

26.4. – 30.4.2021

Anotace: Čeká nás brzy filipojakubská noc…neboli Pálení čarodějnic. Tento den připadá na datum 30.4.2021. Je to zvyk – slavnost spojená s pálením ohňů.Co nás na čarodějnicích nejvíce fascinuje? Kouzla, tajemno či pohádkové motivy? Nachystaly jsme pro vás nějak hry, aktivity a nápady pro toto podtéma.

  • Seznamte děti s touto slavností
  • Naučte se nějaké tajemné zaklínadlo nebo kouzlo
  • Vyzkoušejte si nějaké domácí kouzlo nebo pokus hry s barvami, vajíčko v octu, vlastní brčkový rozprašovač, …)
  • Aktivity k procvičení :- počítání do 10- co je větší a co menší (sestav koštata podle velikosti) – spoj, co k sobě patří (obrázky) – najdi rozdíly mezi obrázky – grafomotorické cvičení s pracovními listy – rozstříhej obrázky a poté je znovu slož- vyrob si vlastní čarodějnici (ze šablony) a nebo další výrobky na toto téma
  • Kouzelné hádanky – uhádnete nějaké?
  • Kouzelné lektvary (úkol v nabídce + které další ingredience byste do správného lektvaru dali? Dokážeš pojmenovat nějaké bylinky?)
  • Čarodějnické bingo ( popiš, co je na obrázcích, vytleskej a urči počet slabik + pro starší: Poznáš, na jaké písmenko slovo začíná?)
  • Zopakujte si doma také barvy
  • Jaká je čarodějnice a co může dělat? (vyjmenujte možné povahové vlastnosti – zlá, stará, špinavá, kouzelná… Čaruje, létá na koštěti, vaří lektvary,…)

Úkol k podtématu: POKUD BUDETE DOMA SLAVIT PÁLENÍ ČARODĚJNIC, BUDETE MÍT ROZDĚLANÝ OHEŇ A OPÉKAT ŠPEKÁČKY , VLOŽTE NÁM SEM PAK DO KOMENTÁŘE POD PŘÍSPĚVEK FOTKU ,moc se těšíme!!!